WYPEŁNIENIE KOMÓRKOWE JEST ROZWIĄZANIEM WŁASNYM FIRMY I POSIADA PRAWO Z REJESTRACJI WZORU PRZEMYSŁOWEGO NR 20366 NADANEGO PRZEZ URZĄD PATENTOWY RP.
Wypełnienie komórkowe jest wypełnieniem strukturalnym typu pakietowego o innowacyjnym mechanizmie hydraulicznym, charakteryzującym się elastyczną pracą, zwielokrotnioną przepustowością faz i ekstremalnym rozwinięciem powierzchni międzyfazowego kontaktu, co prowadzi do bardzo wysokiej skuteczności działania, znacznie przewyższającej efekty uzyskiwane w przypadku wypełnień konwencjonalnych. Wypełnienie posiada strukturę komórkową, przy czym komórki w dolnej części posiadają promieniowe bądź skośne zagięcia, tworzące szczeliny; centralną i dwie boczne. Szerokość szczelin może być zróżnicowana w zależności od zastosowania.
Pakiet wypełnienia komórkowego może pracować jako wypełnienie procesowe - dzięki osiągnięciu w polu szczelin stanu dynamicznej równowagi cieczy i gazu. Wypełnienie komórkowe może pracować także jako separacyjne - znacznie ograniczając emisję kropel do atmosfery.
Zastosowanie oferowanego wypełnienia:
W PROCESACH BEZPRZEPONOWEJ WYMIANY CIEPŁA
chłodzenie wody za pomocą powietrza,
chłodzenie gazów za pomocą wody,
kondensacja par za pomocą wody lub innej cieczy,
klimatyzacja powietrza, tj. stabilizowanie temperatury i wilgotności powietrza,
W PROCESACH WYMIANY MASY
absorpcja lub desorpcja składników gazowych,
destylacja lub rektyfikacja mieszanin,
W PROCESACH SEPARACYJNYCH
W PROCESACH HYBRYDOWYCH
stanowiących szeregowe lub równoległe połączenie ww. procesów jednostkowych.
Oferta
Wypełnienie komórkowe oferowane jest w wykonaniu kwasoodpornym oraz z polipropylenu w wymiarze dostosowanym do wymagań aparaturowych:
Wypełnienie komórkowe wykorzystujące efekt działania wielu mechanizmów procesowych, takich jak:
wymuszona konwekcja,
kompresja i dyspersja faz,
termoforeza,
efekt mechanicznego zderzenia strug,
barbotaż,
mikrocyrkulacja komórkowa,
reakcja chemiczna,
jest wypełnieniem o wysokiej skuteczności działania, znacznie przewyższającej efekty uzyskiwane w przypadku wypełnień konwencjonalnych.
PORÓWNANIE PARAMETRÓW WYPEŁNIENIA KOMÓRKOWEGO Z WYPEŁNIENIAMI KONWENCJONALNYMI